Vzorované silonky Collanteria punčocháče linky čáry švy punčochy

Sexy retro design

Punčocháče a punčochy se švem a dalšími podélnými vzory, které krásně prodlužují nohy, by neměly chybět v šatníku žádné milovnice módy a stylu!

Švy na zadní straně bývaly technologickou nutností, protože v první polovině 20. století neexistovaly pletací stroje, které by dokázaly punčochy vyrobit, aniž by byly někde sešité. Začátkem 60. let technický pokrok vše změnil – a někteří si možná ještě pamatují reklamní slogan, hrdě provázející moderní silonky: BEZEŠVÉ PUNČOCHY. Až koncem 70. let si designéři uvědomili, že i když švy už nejsou zapotřebí, zůstávají krásnou ozdobou, odkazující na časy, kdy skutečná dáma nemohla vyjít na ulici bez punčoch. Tento trend v myšlení přetrvával i v době 2. světové války a pár let po ní, kdy materiálová nouze zuřila na všech stranách – ženy si malovaly šev na zadní stranu nohy tužkou na obočí, aby alespoň vypadaly, že nejsou naboso! Taková starostlivost o svůj vzhled je dnes už bohužel těžko představitelná. I z toho důvodu považujeme švy za jeden z nejvíce sexy vzorů – a přinášíme je na více modelech.

V polovině 80. let přišel módní návrhář Thierry Mugler s převratným, ale jednoduchým nápadem – přesunout švy zezadu dopředu. Jen on sám ví, jestli byly silonky speciálně vyrobené – nebo si je jeho modelky prostě oblékly obráceně. Každopádně to můžete zkusit i Vy – vystoupíte z řady a budete originální! Silonky se švem mohou mít ještě jeden retro efekt – tzv. kubánskou nebo francouzskou patu. A ze švů se časem vyvinuly další variace v podobě různých podélných pruhů a proužků, které prodlužují nohy… případně kombinací s jinými vzory. Vyberete si?

Sexy retro design

Punčocháče a punčochy se švem a dalšími podélnými vzory, které krásně prodlužují nohy, by neměly chybět v šatníku žádné milovnice módy a stylu! Vyberete si?

O silonkách se švem si můžete přečíst více v našem blogu.

LÍBÍ SE VÁM JEŠTĚ TYHLE?